SA305C104KAR Avx CERAMIC CAPACITOR 0.1UF, 50V, X7R, 10%, AXIAL
Part Nnumber
SA305C104KAR
Description
CERAMIC CAPACITOR 0.1UF, 50V, X7R, 10%, AXIAL
Producer
Avx
Basic price
Capacitance Tolerance: ± 10% Lead Spacing: 25.4mm Operating Temperature Max: 125°C Operating Temperature Min: -55°C Product Range: AVX - SpinGuard SA Series
Following Parts
Random Products
(keyword SA305C104KAR Avx CERAMIC CAPACITOR 0.1UF, 50V, X7R, 10%, AXIAL)