AR305C334K4RTR1 Avx Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 50volts .33uF 10% X7R
Part Nnumber
AR305C334K4RTR1
Description
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 50volts .33uF 10% X7R
Producer
Avx
Basic price
AVX Product Category: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded RoHS:  Details Brand: AVX Capacitance: 0.33 uF Voltage Rating DC: 50 V Tolerance: 10 % Case Length: 0.2 in Case Width: 0.3 in Case Height: 0.3 in Lead Spacing: 0.2 in Termination Style: Radial Case Style: Conformally Coated Minimum Operating Temperature: - 55 C Maximum Operating Temperature: + 150 C Product: Automotive MLCCs Operating Temperature Range: - 55 C to + 150 C Packaging: Reel Series: AR30 Factory Pack Quantity: 2000 Temperature Coefficient/Code: X7R Tradename: Skycap Voltage Rating: 50 V
Following Parts
Random Products
(keyword AR305C334K4RTR1 Avx Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 50volts .33uF 10% X7R)