F1206A0R75FWTR Avx Surface Mount Fuses 0.75A SMD
Part Nnumber
F1206A0R75FWTR
Description
Surface Mount Fuses 0.75A SMD
Producer
Avx
Basic price
AVX Product Category: Surface Mount Fuses RoHS: No Brand: AVX Product Type: Surface Mount Fuse Current Rating: 750 mA Voltage Rating DC: 32 V Fuse Type: Fast Blow Fuse Size/Group: 1206 (3216 metric) Dimensions: 3.1 mm L x 1.6 mm W Series: F1206A Case Height: 1.2 mm Case Length: 3.1 mm Case Width: 1.6 mm Interrupt Rating: 50 Amps Operating Temperature Range: - 55 C to + 125 C Packaging: Reel Product: Surface Mount Fuses Resistance: 250 mOhms Factory Pack Quantity: 3000 Tradename: Accu-Guard II Type: Accu-Guard II SMD Thin Film Fuse
Following Parts
Random Products
(keyword F1206A0R75FWTR Avx Surface Mount Fuses 0.75A SMD)