TAJA335K016RNJ Avx Tantalum capacitor SMD 3.3 µF 16 Vdc 10 % (L x W x H) 3.2 x 1.6 x 1.6 mm AVX TAJA335K016RNJ 2000 pc(s)
Part Nnumber
TAJA335K016RNJ
Description
Tantalum capacitor SMD 3.3 µF 16 Vdc 10 % (L x W x H) 3.2 x 1.6 x 1.6 mm AVX TAJA335K016RNJ 2000 pc(s)
Producer
Avx
Basic price
Tantalum capacitor SMD 3.3 µF 16 Vdc 10 % (L x W x H) 3.2 x 1.6 x 1.6 mm AVX TAJA335K016RNJ 2000 pc(s) Technical data Category Tantalum capacitor Type SMD Type 1206 Capacity (elec.) 3.3 µF Nominal voltage 16 Vdc Tolerance ± 10 % Length 3.2 mm Width 1.6 mm Height 1.6 mm Content 2000 pc(s) Industrial packaging Yes Type TAJA335K016RNJ Packaging type Reel For more information on this TAJA335K016RNJ capacitor, please see its datasheet under 'downloadable documents'.
Following Parts
Random Products
(keyword TAJA335K016RNJ Avx Tantalum capacitor SMD 3.3 µF 16 Vdc 10 % (L x W x H) 3.2 x 1.6 x 1.6 mm AVX TAJA335K016RNJ 2000 pc(s))